Citeam.pl integruje kupony zniżkowe z ofertą Allegro

Platformy e-commerce
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Citeam.plSerwis zakupów grupowych Citeam.pl, należący do Grupy Allegro, integruje jedną z kategorii ofert z największą platformą handlową. Kupony Allegro generowały dotychczas ok. 16 proc. całkowitej sprzedaży na Citeam.pl – kategoria ta właśnie zmienia nazwę i umożliwia użytkownikowi finalizację rabatu bezpośrednio u sprzedawcy na allegro.pl.

Zniżki do e-sprzedawców działających na serwisie allegro.pl cieszą się dużą popularnością wśród fanów zakupów grupowych. Na tle wszystkich ofert wystawianych na Citeam.pl, co siedemnasta umożliwia zrobienie zakupów ze sporą zniżką u wybranych sprzedawców na Allegro. Wyniki sprzedażowe są jeszcze lepsze: „Co szósty kupon zniżkowy jest nabywany właśnie w kategorii Okazje Allegro, wcześniej Kupony Allegro. Do tej pory użytkownik kupował zniżkę na serwisie Citeam.pl i dopiero potem, po otrzymaniu kuponu na maila, finalizował transakcję podając kod rabatowy na stronie e-sprzedawcy. Teraz ten mechanizm będzie znacznie prostszy” – mówi Marta Krauze, dyrektor serwisu zakupów grupowych Citeam.pl.

Skrócenie mechanizmu transakcji ze zniżką

W wyniku zmian – zarówno na serwisie Citeam.pl, jak i na platformie handlowej – pojawiła się kategoria Okazje Allegro. Po kliknięciu na Kup Teraz, użytkownik Citeam.pl jest bezpośrednio przekierowywany na Allegro, gdzie od razu może sfinalizować proces zakupu ze zniżką. Pozwala to na znacznie skrócenie mechanizmu transakcji. „Ta kategoria ofert daje użytkownikowi możliwość kupowania jeszcze taniej w stosunku do cen, jakie można znaleźć na Allegro. Warunkiem wystawienia oferty przez e-sprzedawców na Citeam.pl jest bowiem zaproponowanie co najmniej 30 proc. zniżki od regularnej ceny” – dodaje Marta Krauze z Citeam.pl.

Przed wystawieniem oferty na Citeam.pl, Sprzedawca jest sprawdzany m.in. pod względem ilości posiadanego towaru na miejscu, długości funkcjonowania na rynku czy też opinii wystawianych mu przez klientów na Allegro. Pomaga to w odpowiedniej selekcji ofert i wyborze najlepszych.

Hity sprzedażowe z Allegro

Co do tej pory najlepiej sprzedawało się na Citeam.pl w kategorii Okazje Allegro? Hitami są m.in. zegarki od użytkownika New Look Style-HZ (1700 sprzedanych kuponów), zestaw wodooszczędnych perlatorów (1034 sprzedane kupony), zestaw mat pod meble od Sprzedającego Poli Trader (1014 sprzedanych kuponów) czy zniżka na dowolne buty marki Emu od Użytkownika Eastend (908 kuponów).

„Sprzedający na Allegro chętnie wchodzą w dodatkową formę promocji, jaką stanowią zakupy grupowe. Mimo zaoferowania niższej ceny, mogą liczyć na hurtową sprzedaż produktów w krótkim czasie, co ostatecznie bilansuje koszty” – mówi Marta Krauze z Citeam.pl.

Dodatkową zaletą takiej formy promocji jest pozyskanie nowej bazy klientów oraz – w przypadku Sprzedających działających w branżach sezonowych – podreperowania wyników sprzedaży poza gorącymi okresami handlowymi.

Źródło: Citeam.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Artykuł
04.12.2023

Polski czy zagraniczny marketplace? Sprzedaż online nie wszędzie się opłaci

Mariola Barzyk-Libura

Mariola Barzyk-Libura

Business Unit Director, Product Owner
wszystko.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę