Amazon.com: prawie 10 miliardów dolarów przychodów w trzy miesiące!

Platformy
Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Amazon.com pochwalił się swoimi wynikami finansowymi za drugi kwartał 2011 roku. Ujawnione liczby są naprawdę imponujące. Firma Jeffa Bezosa zanotowała w opisywanym okresie aż 9,91 miliarda dolarów przychodów (wzrost o rewelacyjne 51% w porównaniu do Q2 2010!).

Zysk operacyjny firmy wyniósł 201 milionów dolarów (obniżka z 270 mln zanotowanych w tym samym okresie poprzedniego roku). Z kolei zysk netto spadł z 207 mln USD do 191 mln USD.

Główny wpływ na przychody i zyski Amazon.com miał czytnik Kindle 3G (wersja z reklamami za 139 dolarów). Gigant ecommerce stawia na dalsze sprzedawanie treści cyfrowych, w czym pomoże m.in. możliwość wypożyczania podreczników (na razie tylko w Stanach Zjednoczonych).

Trzymając się liczb, w Ameryce Pólnocnej firma zanotowało przychody na poziomie 5,41 miliarda USD. Pozostałe sklepy (m.in. Niemcy, Japonia, Francja, Chiny, Włochy) wygenerowały sprzedaż w wysokości 4,51 miliarda USD.

Plany Amazon.com na trzeci kwartał? Przychód pomiędzy 10,3 miliarda a 11,1 miliarda dolarów.

Co ciekawe, podczas konferencji ujawniono, że Amazon wybudował w tym roku już 15 nowych centrów logistycznych, które mają zapewnić firmie obsługę rosnącej liczby zamówień. Do końca roku takich miejsc na powstać jeszcze kilka.

W sieci pojawiły się też plotki o wejściu firmy na nowe rynki. Nieoficjalnie mówi się o Indiach i… Polsce. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Jak Amazon.com rządzi światowym ecommerce? Zobacz świetną prezentację! »

Źródła: TechCrunch / VentureBeat / Mashable

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
26.09.2022

Ile jest sklepów internetowych w Polsce? Szacunki i perspektywy na najbliższe miesiące

Dawid Szajner

Dawid Szajner

CEO & Head of Sales
toponline.pl

Artykuł
04.11.2020

Dlaczego nie sprzedajesz przez Allegro? Dlatego…

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę