Akademia Allegro podsumowuje rok edukacyjny 2011/2012

Platformy e-commerce
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Akademia Allegro niebawem kończy rok edukacyjny w obecnym sezonie. Tylko w ramach dwóch sztandarowych projektów edukacyjnych, trenerzy przeprowadzili warsztaty z e-commerce aż w 54 mniejszych i 10 dużych miastach w całej Polsce. Tego, jak prowadzić i rozwijać własny biznes w sieci uczyło się ponad 2 tys. osób oraz 700 już działających firm. Czas na zasłużone wakacje.

Akademia Allegro, edukacyjna jednostka Grupy Allegro, w obecnym sezonie edukacyjnym (wrzesień 2011-czerwiec 2012) przeprowadziła łącznie 10 projektów. Najbardziej rozpoznawalnym działaniem jest projekt Akademia Biznesu Internetowego, który dociera bezpośrednio do początkujących e-przedsiębiorców z małych i średnich miast w różnych regionach Polski. Tylko w tym roku trenerzy Akademii mają za sobą 108 dni zajęć spędzonych w multimedialnej ciężarówce Truck Allegro, wizytówce projektu.

W każdym mieście prowadzimy dwudniowe zajęcia z częścią praktyczną. Odwiedziliśmy 54 lokalizacje w pięciu województwach. Z początkującymi sprzedawcami lub osobami, które chcą wejść we własny e-biznes spotykamy się w Trucku Allegro wyposażonym w multimedia i salę szkoleniową. Dzięki temu projekt jest mobilny, jesteśmy w stanie codziennie docierać do innego miasta” – podsumowuje Damian Łukasiewicz z Akademii Allegro.

W tym roku w zajęciach z podstaw biznesu internetowego uczestniczyło niemal 1000 osób. Akademia Allegro odwiedziła najważniejsze ośrodki w kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz dolnośląskim. W tym ostatnim wiedzę na temat handlu w sieci chłonęli mieszkańcy aż 17 wybranych miast – ostatnie warsztaty odbyły się 1 czerwca w Oleśnicy.

Tysiąc Sprzedających, 700 firm i nowe trendy w e-commerce

Jeszcze przed wakacjami odbędą się ostatnie zajęcia w ramach Edukacyjnych Spotkań Allegro. „Ten projekt jest z kolei kierowany do osób już działających w branży, prowadzących e-sklepy czy sprzedaż za pośrednictwem Allegro. Spotykamy się raz w miesiącu w dużych miastach, w każdym z nich z setką sprzedawców internetowych” – mówi Justyna Gawrońska z Akademii Allegro. Edukacyjne Spotkania Allegro odbyły się m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Łodzi czy Toruniu. 23 czerwca w Krakowie rozpoczną się ostatnie zajęcia w tegorocznym cyklu.

W porównaniu do sezonu 2010/2011, w tym roku zmieniono również program co miesięcznych spotkań, dostosowując go do szybko zmieniających się trendów w branży e-commerce. Pojawiły się nowe zagadnienia z zakresu SEO/SEM, cross-sellingu i up-sellingu w biznesie internetowym, analizy rynku, e-marketingu wirusowego czy case studies. Zajęcia w tym roku prowadziło 7 trenerów Akademii Allegro, m.in. Tomasz i Krzysztof Henelowie, Maciej Dutko, Marcin Cisek.

Z e-przedsiębiorcami prowadzącymi własne sklepy Akademia Allegro spotykała się także w ramach projektu Allegro dla Biznesu. Tylko w mijającym sezonie edukacyjnym w trzytygodniowych cyklach szkoleniowych wzięło udział aż 700 firm. Projekt rozpoczyna się zajęciami z obsługi klienta internetowego czy wdrożeniem narzędzi wspierających e-sprzedaż – kolejnym krokiem jest okres konsultacji i praktycznego wsparcia ze strony Akademii Allegro, a całość kończy się drugą partią zajęć, m.in. z uwzględnieniem case studies. Ostatni e-przedsiębiorcy w tym sezonie szkolą się właśnie w Poznaniu.

Bezpłatne zajęcia dla uczniów i osób wykluczonych z rynku pracy

Do czasu wakacyjnej przerwy edukacyjnej, Akademia Allegro przeprowadziła również 7 innych projektów, skierowanych nie tylko do sprzedawców internetowych. „Co miesiąc razem z Fundacją Integracja prowadzimy bezpłatne warsztaty dla osób niepełnosprawnych, z biznesu internetowego. Pomagamy im znaleźć własne miejsce na rynku pracy, uniezależnić się dzięki wejściu w e-handel. Z naszego wsparcia w tym roku skorzystało aż 200 osób z różnych regionów Polski” – opisuje projekt E-biznes Bez Barier, Justyna Gawrońska.

W tym samym czasie trenerzy Akademii Allegro prowadzili również zajęcia z bezpieczeństwa w sieci w szkołach gimnazjalnych w całej Polsce, we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje. W obecnym roku szkolnym, w kilkugodzinnych zajęciach z takich zagadnień, jak zagrożenia w sieci, zakupy on-line czy ochrona danych wzięło udział ponad 2900 uczniów z różnych regionów Polski. Tylko na przełomie maja i czerwca Akademia Allegro przeprowadziła lekcje w szkołach w Poświętnem, Łodzi oraz Jedlińsku. Z wirtualnych zagrożeń w tym roku szkolnym zostaną jeszcze przeszkoleni uczniowie z gimnazjum nr 3 w Tychach. Do bezpłatnego projektu można zgłaszać się za pośrednictwem strony Akademii Allegro. Kolejne zajęcia w szkołach ruszą od września.

Źródło: Akademia Allegro

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
14.12.2022

Na jakiej platformie założyć sklep internetowy? Porównanie rozwiązań

Łukasz Badziak

Łukasz Badziak

Content Marketing Specialist
cyberfolks.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę