Akademia Allegro podsumowuje rok edukacyjny 2011/2012

Platformy e-commerce
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Akademia Allegro niebawem kończy rok edukacyjny w obecnym sezonie. Tylko w ramach dwóch sztandarowych projektów edukacyjnych, trenerzy przeprowadzili warsztaty z e-commerce aż w 54 mniejszych i 10 dużych miastach w całej Polsce. Tego, jak prowadzić i rozwijać własny biznes w sieci uczyło się ponad 2 tys. osób oraz 700 już działających firm. Czas na zasłużone wakacje.

Akademia Allegro, edukacyjna jednostka Grupy Allegro, w obecnym sezonie edukacyjnym (wrzesień 2011-czerwiec 2012) przeprowadziła łącznie 10 projektów. Najbardziej rozpoznawalnym działaniem jest projekt Akademia Biznesu Internetowego, który dociera bezpośrednio do początkujących e-przedsiębiorców z małych i średnich miast w różnych regionach Polski. Tylko w tym roku trenerzy Akademii mają za sobą 108 dni zajęć spędzonych w multimedialnej ciężarówce Truck Allegro, wizytówce projektu.

W każdym mieście prowadzimy dwudniowe zajęcia z częścią praktyczną. Odwiedziliśmy 54 lokalizacje w pięciu województwach. Z początkującymi sprzedawcami lub osobami, które chcą wejść we własny e-biznes spotykamy się w Trucku Allegro wyposażonym w multimedia i salę szkoleniową. Dzięki temu projekt jest mobilny, jesteśmy w stanie codziennie docierać do innego miasta” – podsumowuje Damian Łukasiewicz z Akademii Allegro.

W tym roku w zajęciach z podstaw biznesu internetowego uczestniczyło niemal 1000 osób. Akademia Allegro odwiedziła najważniejsze ośrodki w kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz dolnośląskim. W tym ostatnim wiedzę na temat handlu w sieci chłonęli mieszkańcy aż 17 wybranych miast – ostatnie warsztaty odbyły się 1 czerwca w Oleśnicy.

Tysiąc Sprzedających, 700 firm i nowe trendy w e-commerce

Jeszcze przed wakacjami odbędą się ostatnie zajęcia w ramach Edukacyjnych Spotkań Allegro. „Ten projekt jest z kolei kierowany do osób już działających w branży, prowadzących e-sklepy czy sprzedaż za pośrednictwem Allegro. Spotykamy się raz w miesiącu w dużych miastach, w każdym z nich z setką sprzedawców internetowych” – mówi Justyna Gawrońska z Akademii Allegro. Edukacyjne Spotkania Allegro odbyły się m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Łodzi czy Toruniu. 23 czerwca w Krakowie rozpoczną się ostatnie zajęcia w tegorocznym cyklu.

W porównaniu do sezonu 2010/2011, w tym roku zmieniono również program co miesięcznych spotkań, dostosowując go do szybko zmieniających się trendów w branży e-commerce. Pojawiły się nowe zagadnienia z zakresu SEO/SEM, cross-sellingu i up-sellingu w biznesie internetowym, analizy rynku, e-marketingu wirusowego czy case studies. Zajęcia w tym roku prowadziło 7 trenerów Akademii Allegro, m.in. Tomasz i Krzysztof Henelowie, Maciej Dutko, Marcin Cisek.

Z e-przedsiębiorcami prowadzącymi własne sklepy Akademia Allegro spotykała się także w ramach projektu Allegro dla Biznesu. Tylko w mijającym sezonie edukacyjnym w trzytygodniowych cyklach szkoleniowych wzięło udział aż 700 firm. Projekt rozpoczyna się zajęciami z obsługi klienta internetowego czy wdrożeniem narzędzi wspierających e-sprzedaż – kolejnym krokiem jest okres konsultacji i praktycznego wsparcia ze strony Akademii Allegro, a całość kończy się drugą partią zajęć, m.in. z uwzględnieniem case studies. Ostatni e-przedsiębiorcy w tym sezonie szkolą się właśnie w Poznaniu.

Bezpłatne zajęcia dla uczniów i osób wykluczonych z rynku pracy

Do czasu wakacyjnej przerwy edukacyjnej, Akademia Allegro przeprowadziła również 7 innych projektów, skierowanych nie tylko do sprzedawców internetowych. „Co miesiąc razem z Fundacją Integracja prowadzimy bezpłatne warsztaty dla osób niepełnosprawnych, z biznesu internetowego. Pomagamy im znaleźć własne miejsce na rynku pracy, uniezależnić się dzięki wejściu w e-handel. Z naszego wsparcia w tym roku skorzystało aż 200 osób z różnych regionów Polski” – opisuje projekt E-biznes Bez Barier, Justyna Gawrońska.

W tym samym czasie trenerzy Akademii Allegro prowadzili również zajęcia z bezpieczeństwa w sieci w szkołach gimnazjalnych w całej Polsce, we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje. W obecnym roku szkolnym, w kilkugodzinnych zajęciach z takich zagadnień, jak zagrożenia w sieci, zakupy on-line czy ochrona danych wzięło udział ponad 2900 uczniów z różnych regionów Polski. Tylko na przełomie maja i czerwca Akademia Allegro przeprowadziła lekcje w szkołach w Poświętnem, Łodzi oraz Jedlińsku. Z wirtualnych zagrożeń w tym roku szkolnym zostaną jeszcze przeszkoleni uczniowie z gimnazjum nr 3 w Tychach. Do bezpłatnego projektu można zgłaszać się za pośrednictwem strony Akademii Allegro. Kolejne zajęcia w szkołach ruszą od września.

Źródło: Akademia Allegro

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Artykuł
04.12.2023

Polski czy zagraniczny marketplace? Sprzedaż online nie wszędzie się opłaci

Mariola Barzyk-Libura

Mariola Barzyk-Libura

Business Unit Director, Product Owner
wszystko.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę