Agito.pl zaprzecza informacjom o upadłości – oświadczenie zarządu

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Tomasz Sypuła, prezes zarządu Agito S.A., wydał oficjalne oświadczenie w związku z doniesieniami Rzeczpospolitej o czarnych chmurach wiszących nad firmą (informowałem o nich w poprzednim newsie). Jego zdaniem informacje podane przez wspomniany dziennik są nieprawdziwe i szkodzą wizerunkowi sklepu.

Oto pełna treść oświadczenia:

Oświadczenie Zarządu Agito S.A.

Informacje jakie ukazały się w ostatnich dniach w prasie na temat sytuacji finansowej i planów złożenia przez Agito wniosku o upadłość nie są prawdą. Artykuły nie są oparte o żadne fakty i są tylko przykładem nieodpowiedzialnego rozpowszechniania plotek lub nie czystych intencji autorów. Rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji pochodzących od tajemniczego „informatora” oraz powoływanie się na „inne niezależne źródła” w przypadku tak poważnych informacji biznesowych nie powinno mieć miejsca.

Nieprawdziwe są podane w prasie informacje o wysokości straty Spółki –  Agito zamknie bieżący rok dodatnim wynikiem finansowym. Agito nie posiada również żadnych problemów z płynnością finansową – swoje zobowiązania firma reguluje terminowo.  Informacje o braku limitów kredytowych u dostawców również nie są prawdziwe – Spółka posiada limity kredytowe u wszystkich dostawców z jakimi współpracuje. Płaci gotówką tylko w przypadku zakupów przekraczających ustalone limity kredytowe lub w celu uzyskania lepszych cen zakupu. Możliwość płacenia gotówką świadczy o dobrej płynności finansowej i stabilnej sytuacji firmy.

Informacje o problemach Agito związanych z logistyką i magazynem spowodowane upadłością firmy Pronox nie są prawdą. Usługi logistyczne dla Agito świadczy firma ESM Logistics – spółka należąca do grupy Pronox, która nie jest w stanie upadłości. Przez cały rok Spółka ta świadczy usługi dla Agito należytej jakości i nie powoduje to żadnych problemów z realizacją dostaw czy wysyłek do naszych Klientów. O braku takich problemów świadczą niezmiennie dobre opinie naszych Klientów publikowane na niezależnych portalach z ocenami sklepów.

Agito odnotuje w tym roku mniejszą sprzedaż, niż w roku ubiegłym z racji mniejszego popytu na produkty z segmentu elektroniki oraz prowadzenia polityki handlowej nakierowanej na generowanie większego zysku polegające między innymi na eliminacji mniej dochodowych linii produktowych.

Aktualnie Agito prowadzi zaawansowane rozmowy z akcjonariuszami dotyczące dokapitalizowania Spółki. Celem dokapitalizowania jest podniesienie wielkości kapitału obrotowego umożliwiające Spółce szybki wzrost sprzedaży oraz rozwój nowych kategorii asortymentowych. Dokapitalizowanie planowane jest na początek przyszłego roku.

Prezes Zarządu
Tomasz Sypuła

W sieci pojawiły się pogłoski, że artykuł w Rzeczpospolitej jest wynikiem działania konkurencji Agito, która chce spowolnić sprzedaż u rywala w gorącym okresie przedświątecznym. Co sądzicie o całej sprawie?

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę