Agito.pl upadnie?! [uaktualnienie]

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

agitopl_sklep

Jak podaje Rzeczpospolita (powołując się na swojego informatora i niezależne źródła), Agito.pl – jeden z największych rodzimych sklepów internetowych – ma problemy finansowe i jeszcze w tym roku możliwy jest wniosek o upadłość firmy.

Jakiś czas temu na rynku e-handlu było słychać, że przychody Agito.pl spadną z 180 mln złotych wypracowanych w 2008 roku do poziomu 120 mln złotych w tym roku. Rok temu strata netto spółki wyniosła 1,2 mln zł, teraz ma się zaś zwiększyć aż do 3,5 mln zł!

Kłopoty finansowe sklepu są powiązane z niedawną upadłością firmy Pronox Technology, która zarządzała logistyką i magazynem Agito (Pronox jest także głównym udziałowcem sklepu).

Tomasz Sypuła, szef Agito.pl, zaprzeczył tym informacjom. Jego zdaniem sklep wypracuje dodatni wynik finansowy na koniec tego roku.

To odważna deklaracja, zwłaszcza, że Action SA – jeden z największych dystrybutorów elektroniki w kraju – przyznał, że Agito od pewnego czasu płaci wyłącznie gotówka i nie ma u niego linii kredytowej (brak zaufania?). Prezes e-sklepy zaprzeczył i przyznał, że płacą tylko gotówką za towary w momencie, kiedy suma zakupów przekracza limit kredytowy. Niezłe zamieszczanie.

Ciężko powiedzieć, jak dalej potoczą się losy Agito.pl. Na pewno 2009 roku firma nie będzie mogła zaliczyć do udanych.

Źródło: Rzeczpospolita

UPDATE: Pod koniec października o Agito.pl napisał na swoim blogu Sebastian Muliński – polecam lekturę zwłaszcza w kontekście powyższej informacji.

UPDATE 2: Agito.pl oficjalnie odniosło się do informacji podanych przez dziennik Rzeczpospolita. Zapraszam do przeczytania oświadczenia zarządu firmy, które zaprzecza doniesieniom wspomnianego dziennika.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
29.03.2023

Jak najkorzystniej tworzyć rolki na Instagramie?

Julia Rybska

Julia Rybska

Specjalistka ds. kreacji contentu, Social media managerka
setugo.pl

Artykuł
28.03.2023

A co, jeśli będzie kryzys? Gotowe pomysły na optymalizację kosztów w sklepie internetowym

Piotr Kałwa

Piotr Kałwa

E-commerce Success Manager
idosell.com

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę