12 milionów kupujących przez Internet płaci przy pomocy SOFORT Banking

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Metodzie płatności SOFORT Banking powierza zaufanie coraz więcej kupujących: miesięcznie przeprowadzanych jest ponad 2 miliony transakcji przy pomocy niezależnego od banków systemu płatności. W ten sposób SOFORT Banking umacnia swoją pozycję najpopularniejszej metody płatności internetowych w Niemczech, tuż za systemem PayPal. Firma aktywnie walczy też o polski rynek.

„Obecnie w Niemczech przy pomocy SOFORT Banking przeprawadzana jest jedna transkacja na sekundę. Nasz system płatności sprawdza się dobrze zarówno dla sprzedawców jak i dla kupujących. E-commerce odnosi sukces tylko wtedy, gdy płatności dla obu stron mogą przebiegać w sposób prosty, bezpieczny i szybki.

Właśnie taką usługę dostarcza SOFORT Banking. Do tego można dodać: SOFORT Banking funkcjonuje na bazie bankowości internetowej i dlatego idealnie sprawdza się w międzynarodowym ruchu płatniczym. Właśnie z tych powodów codziennie zyskujemy nowych klientów”, wyjaśnia Dagmara Kruszewska, Country Manager na Polskę w firmie SOFORT AG.

Obecnie z usługi SOFORT Banking korzysta ponad 25 000 oferentów internetowych z różnych branż. Przede wszystkim szał świątecznych zakupów i rosnące zafascynowanie zakupami online przyczyniają się do wzrostu liczby użytkowników jak i nowych rekordów w SOFORT AG: około 12 milionów kupujących online skorzystało już z SOFORT Banking przynajmniej jeden raz.

SOFORT AG kładzie nacisk na ekspansję europejską

Zakup przez Internet staje się bardzo popularny zarówno w Polsce jak i w Europie i jest jednym z czynników wzrostu handlu detalicznego: według niemieckiego związku handlu (Handelsverband Deutschland) w 2011 w Niemczech osiągnięto około 30 milardów Euro obrotu online (wzrost o 13 % w porównaniu z 2010). Jeszcze większy wzrost odnotowano w skali całej Europy: według danych Emota (European E-Commerce and Mail Order Trade Association) w poprzednim roku poprzez Internet zakupiono towary i usługi o wartości około 246 milardów Euro (wzrost w 2011 o
19 % w porównaniu z rokiem poprzednim).

„W tym roku po raz pierwszy odnotowaliśmy ponad 200 000 transakcji w krajach europejskich. W Europie widzimy ogromny potencjał rozwoju dla SOFORT Banking, ponieważ europejski rynek e-commerce jest największym na świecie. Dlatego też w najbliższych latach będziemy dalej prowadzić ekspansję w tych krajach”, dalej wyjaśnia Kruszewska.

Obecnie SOFORT Banking dostępny jest w 8 krajach (Polska, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Wielka Brytania, Włochy), w najbliższym czasie przedsiębiorstwo planuje swoją ekspansję na wszystkie ważniejsze rynki europejskie.

O SOFORT AG i SOFORT Bank

SOFORT AG poprzez usługi SOFORT Banking/SOFORT Überweisung, Rechnung by SOFORT, SOFORT Lastschrift i system weryfikacji online SOFORT Ident, oferuje innowacyjne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo zakupów towarów i produktów cyfrowych w Internecie. Firma posiada siedzibę w Gauting blisko Monachium, a produkt SOFORT Banking (SOFORT Überweisung) stał się liderem w sektorze płatności online opierających się na bezpośrednim przelewie bankowym.

Miesięcznie przy pomocy SOFORT Banking (SOFORT Überweisung) ponad 25 000 sprzedawców internetowych przyjmuje ponad 1,5 mln wpłat online. Usługa obecna jest poza granicami Niemiec również w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. SOFORT Bank jest marką Deutsche Kontor Privarbank AG, który zarządza majątkiem rodziny przedsiębiorców Reimann i ściśle współpracuje z Reimann Investors Advisory GmbH. SOFORT Bank jako bank komercyjny od 2010 r. oferuje rozwiązania, dzięki którym biznes e-commerce może usprawnić procesowanie transakcji online.

Źródło: Sofort Banking

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę