News: Social commerce zyskuje na znaczeniu – raport z badania „The power of social & live commerce"

Według raportu z drugiej edycji badania „The Power of social & live commerce” przeprowadzonego przez Fundację Kobiety e-biznesu już 36% Polaków kupuje przez platformy społecznościowe, a 29% używa ich do sprzedaży. Najpopularniejszym serwisem społecznościowym w social commerce pozostaje Facebook – 79% respondentów deklarujących zarówno kupno, jak i sprzedaż w social media używa właśnie tej platformy. Social mediów używamy również do kupowania po przekierowaniu do sklepów internetowych konkretnych marek. Cały raport znajdziesz tutaj: https://www.kobietyebiznesu.pl/raport-the-power-of-social-i-live-commerce/

Pozostałe newsy

News
29.09.2023

Allegro otworzy marketplace’y w kolejnych czterech krajach regionu w 2024 r. i wejdzie na Słowację, Węgry, Słowenię i do Chorwacji. Te cztery kraje są w miejscach gdzie MALL już działa i ich marki są już znane. Rozwój tych marketplace’ów będzie trwał przez cały przyszły rok. Jeśli platforma odniesie sukces w tych krajach, zacznie myśleć o kolejnych, ale nie zapadły jeszcze decyzje gdzie.
News
29.09.2023

Allegro i Orlen Paczka wprowadzili nowy model współpracy, który pozwala m.in. włączyć Orlen Paczkę do oferowanych sposobów dostawy poprzez kliknięcie w panelu Allegro, bez konieczności podpisywania umów bezpośrednio z operatorem logistycznym. Podstawowym założeniem nowego modelu współpracy Orlen Paczka z Allegro.pl jest komfort użytkowników. Aby włączyć Orlen Paczkę do oferowanych sposobów dostawy, wystarczy jedno kliknięcie w panelu Allegro. Sprzedawcy nie muszą podpisywać umów bezpośrednio z operatorem logistycznym, a rozliczenie odbywa się za pośrednictwem Allegro. Ponadto sprzedawcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych odbiorów kurierskich ze sklepów do końca 2023 roku, niezależnie od liczby nadanych w tym czasie paczek.
News
29.09.2023

Grupa InPost została strategicznym partnerem logistycznym platformy zakupowej wszystko.pl. Sprzedający, w ramach programu wszystko+ będą mogli zintegrować w serwisie dedykowany pakiet usług, a co za tym idzie – zyskać preferowane warunki cenowe na nadawanie paczek do klientów. Korzyści odczują też konsumenci, którzy zapłacą mniej za wysyłkę. Najważniejszym elementem współpracy między podmiotami będzie wysyłka towarów oferowanych przez sprzedawców na platformie sprzedażowej wszystko.pl za pośrednictwem rozwiązań logistycznych InPost. Usługa obejmie zarównodostawę do urządzeń Paczkomat®, jak i przez kuriera. Obie marki zapowiadają też wspólne akcje marketingowe.
News
27.09.2023

Już 5 października 2023 r. odbędzie się pierwsza edycja E-com Day – największej konferencji online w Polsce poświęconej sprzedaży w Internecie. To nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale także możliwość uzyskania wyjątkowych benefitów ułatwiających start w biznesie. Oprócz tego uczestnicy konferencji otrzymają pakiet materiałów szkoleniowych i będą mieli możliwość porozmawiania z ekspertami podczas sesji Q&A. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zapisać się na stronie www.ecomday.pl.
News
22.09.2023

Zalando usunęło recenzje produktów ze swojej platformy. Zamiast możliwości publikacji opinii dotyczącej produktu, klienci mogą teraz wypełnić ankietę dotyczącą informacji o produkcie zamieszczonym na stronie. Komisja Europejska już w przeszłości wzywała platformy internetowe do podjęcia działań przeciwko fałszywym recenzjom w przeszłości. Zalando najwidoczniej zdecydowało się usunąć wszystkie recenzje produktów ze swojej platformy. Jednak nie wydało jeszcze żadnego komunikatu, więc nie jest jasne, czy jest to test, czy decyzja na stałe.
News
21.09.2023

Cena miesięcznej subskrypcji Allegro Smart! została podniesiona z 10,99 zł na 14,99 zł. Jednocześnie bez zmian pozostanie wysokość rocznej opłaty. Ta nadal będzie kosztować 59,90 zł. Co istotne, Allegro nie przedłuży automatycznie miesięcznej subskrypcji na nowych warunkach. Wszyscy klienci, których miesięczna subskrypcja kończy się po godzinie 9:00 16 października, będą musieli zgodzić się na pobranie wyższej stawki.

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę