News: Global4Net dołącza do UnityGroup

Global4Net dołącza do UnityGroup. Transakcja polegała na przejęciu 100% udziałów w Global4Net, w zamian za 12% akcji nowej emisji Unity S.A. Spodziewanym efektem ekonomicznym, dzięki połączeniu sił, ma być osiągnięcie ok. 115 mln zł przychodów do końca 2022 roku. Fuzja pozwoli także Unity Group stać się liderem w Polsce w obszarze platformy Magento, służącej do tworzenia sklepów internetowych.

Źródło: fintek.pl

Pozostałe newsy

News
08.12.2022

Sejm uchwalił, że wraz z początkiem 2023 roku w życie wejdzie zmieniona ustawa o prawach konsumenta, a w niej dwie dyrektywy – cyfrowa i towarowa. Co dla sprzedawców i konsumentów oznaczają nowe przepisy? M.in. obowiązek odpowiedzi na reklamację w ciągu 14 dni (wcześniej było 30). Kolejna nowość związana jest z odpowiedzialnością (rękojmią) za wady. W przypadku towarów, przedsiębiorca będzie odpowiadał za wady towaru ujawnione w przeciągu dwóch lat od daty jego dostarczenia. Dowiedz się więcej: https://iainews.prowly.com/218708-dyrektywa-cyfrowa-i-towarowa-wchodza-kolejne-przepisy-ktore-zmienia-polski-e-handel
News
07.12.2022

Sprzedaż online i ruch na platformach e-handlu pobiły rekordy w dobie czasu gospodarczej niepewności. Podczas całego Cyber Week sprzedaż online osiągnęła 281 miliardów dolarów na świecie (wzrost o 2% rok do roku) i 68 miliardów dolarów w Stanach Zjednoczonych (wzrost o 9% rok do roku). W Black Friday wartość transakcji globalnej sprzedaży w platformach online osiągnęła 65,3 mld dolarów, zaś w Cyber Monday - 46,2 mld dolarów. Podczas gdy wyniki Europy i Wielkiej Brytanii wskazywały na utrzymujące się niekorzystne tendencje gospodarcze, sprzedaż w Stanach Zjednoczonych znacząco przyczyniła się do wzrostu globalnej sprzedaży online podczas Cyber Week.
News
05.12.2022

Visa zaprezentowała wyniki badania Visa Mobile Payments Study 2022, które zostało przeprowadzone na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Główne wnioski z badania: 79% polskich klientów korzysta ze smartfonów podczas szukania interesujących produktów i usług. 65% składa z ich pomocą zamówienia, a 71% opłaca swoje zakupy za pomocą telefonu. Polaków do płatności telefonem przekonuje wygoda (55%) oraz szybkość (51%).
News
02.12.2022

Nethone łączy siły z MANGOPAY. Wspólnie chcą przygotować nowa ofertę dla marketplace’ów, by pomóc branży w walce z oszustwami. Grupa otrzymuje wsparcie w postaci 350 mln zł na przyszły rozwój od giganta private equity Advent International. Środki zostaną przeznaczone m.in. na innowacje, w tym także na stworzenie hubu technologicznego nad Wisłą. Celem Nethone jest dalsze rozwijanie autorskiej technologii profilowania Know Your User (KYU) oraz oferowanie jej coraz szerszej grupie klientów.
News
01.12.2022

Bank Pekao i operator płatności Tpay finalizują transakcję i rozpoczynają strategiczne partnerstwo na rynku e-commerce. Za pośrednictwem bramki płatniczej Tpay internauci mogą już dokonać płatności na zakupy korzystając z oferty ratalnej banku. Tym samym bank Pekao wkroczył na rynek sprzedaży kredytów ratalnych w branży e-commerce. To efekt sporego zainteresowania konsumentów tą formą finansowania. Rozwiązanie wyróżnia krótki wniosek, a decyzja kredytowa może nastąpić w ciągu kilku minut. Oferta ratalna obejmuje kredyt do 20 tys. zł w zamian za oświadczenie o dochodach, możliwość spłaty do 60 miesięcy i raty 0%.
News
28.11.2022

Vinted, platforma sprzedażowa z odzieżą, obuwiem i akcesoriami z drugiej ręki uruchamia Vinted Go. Firma będzie dysponować własnymi skrytkami na paczki. Usługa zostanie uruchomiona w Paryżu i okolicach. Użytkownicy Vinted z tego obszaru mogą wybrać opcję dostawy, a elektryczne samochody dostawcze będą dostarczać paczki do skrytek. Przesyłki dostarczane do dedykowanych punktów mają zwiększyć komfort zakupów, a także zmniejszać ślad węglowy. Elementem projektu jest również strona Vinted Go. Platforma łączy usługi Vinted z infrastrukturą przewoźników zewnętrznych każdej partnerskiej firmy.

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę