News: Stuart świętuje drugi rok obecności w Polsce. Ponad milion dostarczonych paczek

Francuska firma Stuart będąca częścią grupy DPD oferuje usługi kurierskie biznesom już w sześciu polskich miastach: Krakowie, Toruniu, Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Łodzi. Stuart obsługuje szybkie dostawy między innymi w branży gastronomicznej. W najbliższych planach ma nawiązanie współpracy z siecią drogerii, aptek oraz sklepów z produktami dla domu. Firma chwali się dostarczeniem milionowej przesyłki i zapowiada dalszy rozwój. Stuart testuje i wdraża również nowe rozwiązania, takie jak rowery e-cargo czy elektryczne jednoślady, z których korzystają już pierwsi kurierzy.

Źródło: fintek.pl

Pozostałe newsy

News
01.02.2023

Jeden z zarzutów dotyczy tego, że zgodnie z regulaminem firmy Amazon złożenie zamówienia przez kupującego oraz otrzymanie potwierdzenia nie oznacza, że zawarto umowę sprzedaży. Platforma traktuje to jedynie za ofertę nabycia produktu przez konsumenta. Spółka uważa, że nie jest zobowiązana do dostarczenia towaru i może decydować o realizacji bądź anulowaniu transakcji. Wiążąca jest dopiero informacja o faktycznej wysyłce i to według Amazona stanowi właściwy moment zakupu towaru. Dodatkowo, ustalono, że informacje prezentowane w serwisie w zakresie dostępności i dat dostaw produktów oferowanych przez Amazon EU SARL mogą nie być prawdziwe. Konsumenci składając zamówienie są przekonani, że zakupili produkt i że sprzedawca jest w jego posiadaniu. Tymczasem może w rzeczywistości nie być w magazynie lub ich wysyłka może być niemożliwa do zrealizowania.
News
30.01.2023

Co konsumenci kupowali w sklepach internetowych? Jakie produkty cieszyły się mniejszym powodzeniem?Według badania IdoSell, największą dynamikę wzrostu w 2022 roku odnotowały sklepy z komiksami i książkami (594 proc.). Dużą popularnością cieszyła się także kategoria rolnictwo (skok o 339 proc.). Polacy chętnie kupowali lustra, płytki lustrzane, drzwi przesuwne (295 proc.), a także sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu (261 proc.).
News
30.01.2023

W 2022 roku aż 45 proc. merchantów, którzy korzystają z usług platformy IdoSell, sprzedawało za granicę. Jak wynika z badania w ciągu ostatnich lat polskie e-sklepy sprzedawały najwięcej na rynku niemieckim (380 mln GMV w 2022 roku) i czeskim (166 mln GMV). Ciekawa zmiana zaszła na ostatnim miejscu podium. W 2019 i 2020 roku była tam Wielka Brytania, tymczasem w 2021 roku należało już ono do Francji. W ubiegłym roku trzecie miejsce zdobyła Rumunia (85,8 mln GMV).
News
27.01.2023

Amazon uruchomił nową usługę dla członków Prime. Program nazywa się RxPass i obejmuje dostęp do ponad 50 leków na ponad 80 chorów przewlekłych, takich jak cukrzyca czy wysokie ciśnienie. Będą to odpowiedniki oryginalnych produktów, ale nie różniące się składem czy działaniem. Usługa będzie dostępna w formie abonamentu w wysokości 5 USD miesięcznie. Na ten moment rozwiązanie jest dostępne wyłącznie na rynku amerykańskim.
News
25.01.2023

Dostępna w Shoper App Store aplikacja ING Lease Now jest przeznaczona m.in. dla producentów, dystrybutorów oraz sprzedawców maszyn i urządzeń. Dzięki niej mogą oferować swoim klientom leasing zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dla leasingobiorców ING Lease Now jest szybką metodą płatności, dostępną 24/7. Klient samodzielnie wybiera interesujące go parametry w ofercie, bez angażowania sprzedawcy. Aplikacja umożliwia złożenie wniosku online, a podpisanie umowy leasingu jest możliwie w formie elektronicznej.
News
23.01.2023

W ramach współpracy DHL Parcel dostarczy przesyłki z Allegro, również te z darmową dostawą w usłudze Allegro Smart!. Zrealizuje także szybkie dostawy międzynarodowe do 24 krajów Unii Europejskiej.Dzięki temu, klienci praktycznie całego kontynentu, zyskują szerszy dostęp do wygodnych zakupów w atrakcyjnych cenach na platformie Allegro.com, która jest już dostępna w wersji angielskiej, czeskiej i ukraińskiej.

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę