News: Shopee i InPost nawiązują partnerstwo strategiczne

Shopee i InPost nawiązują partnerstwo strategiczne. InPost - lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie oraz platforma zakupowa Shopee, obecna w Polsce od września 2021 roku, zdecydowały o rozszerzeniu dotychczasowej współpracy i, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom i oczekiwaniom kupujących online, nawiązały partnerstwo strategiczne. To kolejna dla InPost umowa o współpracy z liczącym się międzynarodowym marketplace obecnym na polskim rynku.

Źródło: solskipr.pl

Pozostałe newsy

News
05.06.2023

Wprowadzenie nowej platformy znacznie zwiększyło dostępność produktów w ofercie online do ponad 60 tysięcy artykułów. Dodatkowo, automatyczne przypisywanie najbliższego sklepu na podstawie kodu pocztowego klienta, umożliwia wygodne zamówienia w trybie „click and collect" lub „click and delivery", dzięki temu klient może wybrać najdogodniejszą formę odbioru, oszczędzając na kosztach dostawy i skracając czas oczekiwania. Aplikacja mobilna sklepu internetowego castorama.pl jest w 100% spójna z wersją desktopową, co jeszcze bardziej ułatwia klientom zakupy.
News
02.06.2023

Już nie tylko używane ubrania, dodatki czy meble – konsumenci w czasach inflacji coraz częściej sięgają po odnowioną elektronikę. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Luxtrade, polskiego lidera rynku refurbished, po elektronikę użytkową z drugiej ręki sięgają najczęściej rodzice, kupujący smartfon dla swojego dziecka (36 proc.) oraz przedstawiciele generacji Z, czyli osoby do 25. roku życia (32 proc.). Do zakupu sprzętu z drugiej ręki najczęściej motywuje możliwość wyboru urządzenia konkretnej marki (40 proc.) oraz okazyjna cena (32 proc.). Co ciekawe, wielu rodziców, deklaruje wybór sprzętu odnowionego ze względu na przeznaczenie dla swojego dziecka i mniejszą obawę przed potencjalnym zepsuciem drogiego smartfonu.
News
31.05.2023

Comarch nową platformę zakupową wszystko.pl rozwija od kilkunastu miesięcy. Polska firma technologiczna start portalu zapowiadała na koniec czerwca, teraz znana jest już konkretna data – 29 czerwca. Od tego dnia serwis będzie dostępny dla wszystkich sprzedawców i kupujących w internecie. Więcej o platformie wszystko.pl można dowiedzieć się na stronie sprzedawca.wszystko.pl.
News
30.05.2023

IdoSell wdraża nową usługę Express Checkout. Ma ona skracać ścieżkę zakupów i zwiększać konwersję merchantów. Dzięki niej klienci sklepów internetowych obsługiwanych przez tę polską platformę będą mogli płacić za zakupy za pomocą jednego kliknięcia. Nowa forma składania zamówienia, czyli Express Checkout, to mechanizm znany dotychczas z serwisów typu marketplace. Do tej pory jednak nie oferowała go żadna polska platforma sklepowa typu SaaS.
News
26.05.2023

Internetowi sprzedawcy mogą wdrożyć w swoich e-sklepach zakupy na raty, wybierając z szerokiego wachlarza dostępnych opcji tę, która najlepiej zrealizuje potrzeby ich klientów. Nowo oferowane Raty Pekao sprawdzą się szczególnie w przypadku większych koszyków zakupowych, sięgających kilku tysięcy złotych. Bramka płatnicza Tpay pozwala internautom na szybką płatność. Klient nie musi kontaktować się z pracownikiem banku, a po wypełnieniu wniosku decyzja kredytowa następuje nawet w kilka minut. Oferta obejmuje finansowanie do 20 000 zł na jedynie oświadczenie o dochodach.
News
25.05.2023

Allegro ogłosiło zmiany w cenniku, które mają uprościć sprzedaż na platformie. W większości podkategorii Allegro wprowadziło jedną stawkę - bez względu na cenę produktu. W ten sposób liczba stawek zmniejszy się z 230 do zaledwie 72. Spółka usunie też opłatę za utrzymanie oferty. Ułatwi również sprzedawcom płatności za usługi – od 3 lipca zacznie je pobierać automatycznie od części sprzedających, a od lutego 2024 stanie się to obowiązującą normą. Pojawią się również podwyżki. Sprzedawcy będą płacić więcej za usługę Allegro Smart!. Spółka wprowadza również opłaty za zakupy opłacone za pomocą Allegro Pay - 0,43% brutto, ale nie więcej niż 6,15 zł brutto, liczone od łącznej wartości zamówienia.

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę