Oprogramowanie Shoper dostępne w chmurze obliczeniowej Oktawave

Shoper
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Po dwóch latach pracy zespołu Oktawave ruszy komercyjna wersja chmury obliczeniowej Oktawave. Aktualnie usługa została przekazana do publicznych testów, w ramach których można również uruchomić sklep internetowy Shoper.

Usługa Oktawave jest odpowiedzią na oczekiwania wielu użytkowników biznesowych, dla których istotne są takie elementy, jak bezpieczeństwo infrastruktury IT, wydajność i szybkość przetwarzania informacji, a także sam koszt korzystania z usług. Optymalizacja kosztów IT sprowadzona do rozliczania jedynie zasobów faktycznie wykorzystanych staje się istotnym elementem prowadzonej działalności.

– Możliwość uruchomienia sklepu internetowego w Oktawave daje szansę na stworzenie rozwiązania szytego na miarę potrzeb konkretnego sklepu, w zależności od jego branży i potencjalnych okresów wzmożonego ruchu. Usługa sklep w chmurze pozwala w sposób elastyczny zarządzać zasobami sklepu adekwatnie do potrzeb. Jest to innowacyjne rozwiązanie, zgodne z nowoczesną formułą obecności w Sieci i rozwijającym się trendem w e-biznesie – wyjaśnia Krzysztof Krawczyk, Prezes Zarządu DreamCommerce SA, dostawcy oprogramowania Shoper.

Rynek usług hostingowych rozwija się bardzo dynamicznie, a założenia dla branży na najbliższe lata są bardzo optymistyczne. Usługa chmury obliczeniowej jest rozwiązaniem atrakcyjnym dla firm, w przypadku których zwykły hosting jest już niewystarczający.

– Jesteśmy bardzo ciekawi opinii Klientów o użytkowaniu oprogramowania Shoper dostępnego właśnie w chmurze Oktawave, która daje ogromne możliwości w zakresie dostosowania zasobów serwerowych do bieżących potrzeb właściciela sklepu. Jako dostawca oprogramowania jesteśmy żywo zainteresowani wynikami testów – dodaje Adrian Słowik, Architekt Oprogramowania.

Oktawave to marka, której właścicielem jest K2 Internet S.A. Shoper w testach beta Oktawave dostępny jest tutaj.

Źródło: Shoper.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
01.12.2020

Wyniki Black Friday 2020 na platformie Shoper

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Artykuł
17.11.2020

Black Friday 2019 – jak było? Dane podaje IdoSell oraz Shoper

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę